SAIL OFIziALA 2021

Film luzeak

_Apstjärnan / Linda Hambäck / 2021 / Suecia / 73' / Euskera

_Bonjour Le Monde / Anne-Lise Koehler i Éric Serre / 2019 / Frantzia / 61' / Gaztelania

_H for Hapiness / Jonh Sheedy / 2019 / Australia / 103´ / Euskera
_Zu welt Weg / Suzzane Finken / 2019 / Alemania / 90´ / Gaztelania

_Camila Saldrá esta Noche / Inés Barrionuevo / 2021 / Argentina / 103´ / Gaztelania

_Gagarine / Fanny Liatard y Jérémy Trouilh / 2020 / Frantzia / 95´ / Gaztelania

_Stop Zemila / Katerina Gornostai / 2021 / Ukrania / 122' / Euskera

_Spring Blossom / Suzanne Lindon / 2020 / Frantzia / 73' / Gaztelania

Film laburrak

_Haurrak 

_Gazteak 

_Ailin Goes to the Moon / Claudia Ruiz / 2020 / Argentina / 5'00'' / Gaztelania

_Big and Small / Natalia Grofpel / 2020 / Errusia / 6'00'' / Elkarrizketarik gabe

_Clara's World / Ayodê França / 2020 / Brasil / 7' / Elkarrizketarik gabe

_Claudete e o Bolo / Fádhia Salomão / 2020 / Brasil-Portugal / 4'37'' / Elkarrizketarik gabe

_The Chimai and the Storm / David Bisbano / 2020 / Argentina / 8'02'' /Elkarrizketarik gabe

_Digestion / A. Tamic, S. Erzen, C. Musa, É. Delfosse y L. Lukasik / 2020 / Frantzia / 4'14'' / Elkarrizketarik gabe

_Flit / Jack Allen / 2020 / Erresuma Batua / 11'21'' / Elkarrizketarik gabe
_Kroshechka Havroshechka / Darina Luchnikova / 2020 / Ukrania / 1'28'' / Elkarrizketarik gabe

_La Luna / Pepón Meneses y Laura Ginès / 2020 / Espainia / 3'13'' / Elkarrizketarik gabe
_The Little Boat that Wanted to Fly / Ekaterina Filippova / 2020 / Errusia / 6'40'' / Euskera

_Merry Grandmas! / Natalia Mirzoyan / 2020 / Errusia / 8'00'' / Elkarrizketarik gabe

_Migrants / H. Caby, A. Dupriez, A. Kubiak, L. Lermytte y Z. Devise / 2020 / Frantzia / 8'17'' / Elkarrizketarik gabe

_Mitch-Match Series #6 / Géza M. Tóth / 2020 / Hungria / 2'12'' / Elkarrizketarik gabe

_Pacha, Barro Somos / Aldana Loiseau / 2019 / Argentina / 4' / Gaztelania

_The Princess and the Bandit / Mariya Sosnina y Mikhail Aldashin / 2020 / Errusia / 3'29'' / Elkarrizketarik gabe

_Quoi qu'il Arrive / Mathilde Cotillon / 2020 / Frantzia / 3'15'' / Elkarrizketarik gabe

_The Set for Sreating a Mouse / I. Khanzhin, V. Makshakova y A. Isakova / 2020 / Errusia / 2'44'' / Gaztelania

_Warm Star / Anna Kuzina / 2020 / Errusia / 4'29'' / Elkarrizketarik gabe

_White Night / Issam Taachit / 2020 / Argelia / 7'12'' / Elkarrizketarik gabe

_Haurrak 

_Gazteak 

_Alebrijes / Luis Salas / 2020 / Colombia / 12' / Gaztelania

_Bear With Me / Daphna Awadish / 2020 / Holanda / 5' / Subt. eusk

_Empty Places / Geoffroy de Crécy / 2020 / Frantzia / 8'30'' / Elkarrizketarik gabe

_La Fuerza de las Burbujas / Camilo Constaín / 2020 / Colombia - Chile - Cuba / 13' / Gaztelania

_Gazop / C. Pagliarin, F. Zanoncelli, S. Oneda, G. Gentilomo y T. Ambrosini / 2020 / Italia / 8'12'' / Elkarrizketarik gabe

_Hello Africa / Hasan Serin / 2020 / Turkia / 12' / Subt. eusk

_Iro /he.ro:/ / Alexis Koukias-Pantelis / 2020 / Grezia / 14'45' '/ Subt. eusk

_El Mago Georges / Katalin Egely / 2020 / Hungaria / 4' / Elkarrizketarik gabe

_Maji (Water) / César Díaz Meléndez / 2020 / Espainia / 1'30'' / Elkarrizketarik gabe

_Natural Selection / Aleta Rajic / 2020 / Bosnia - Herzegovina / 9'34'' / Elkarrizketarik gabe

_Solution for Sadness / Marc Martínez Jordán / 2020 / Espainia / 14' / Subt. cast

_Thin Ice / P. Epiard, V. Ventura, T. Burguburu, C. Vasseur, L. Laîné y É. Laborde / 2020 / Frantzia / 6'47'' / Subt. cast

Umeek sortutako filmak

_Buscando Refugio / Blanca Osuna / 2019 / Espainia / 4'45'' / Gaztelania

_The Catapult / Atiksh Sharma / 2020 / India / 2'54'' / Euskera

_Cherry Family / Children from Vaganel Koper kindergarden / 2019 / Eslovenia / 7'08'' / Euskera

_Dummy and the Chick Save the Moon / D. Mahnič, G. Šavli, L. Bezeljak, Z. Isoski, J. Sofija, A. Medjugorac y V. Drolc / 2019 / Eslovenia / 1'56'' / Elkarrizketarik gabe

_Future News / Leo Humphreys / 2018 / Espainia / 4' / Gaztelania

_Last Hope / B. Klopčič, B. Verovnik, J. Šantej y V. Semenič / 2019 / Eslovenia / 1'25'' / Elkarrizketarik gabe

_How We Destroyed Everything / M. Rizvanović, S. Škornjak, V Jakov, M. Baranović, O. Bujger, M. Glumičić, S. Cecelja y Z. Glumičić / 2020 / kroazia / 1'11'' / Elkarrizketarik gabe

_Rusalka / M. Mayerovich, A. Savtšenko, D. Sjabrenko, E. Shishkina, V. Grodetskaya y P. Ševtšenko / 2020 / Estonia / 5'41'' / Euskera

_Upside Down World / Group project / 2020 / Eslovenia / 2'12'' / Euskera

_A Word is not a Horse / S. Nadine, E. Hostar, B. Praček, E. Julija, A. Štular y N. Štular / 2019 / Eslovenia / 4'14'' / Gaztelania

Gazteek sortutako filmak

_Amarisi Amari / K. Smrekar, A. Mahkovic, O. F. Pšaker y U. Mavrič Lobe / 2019 / Eslovenia 2'45'' /Elkarrizketarik gabe

_FLY / M.Członkowski, A.Przybylska, K.Golczak, G. Pawelczak, F. Chmielewski, A. Premji , S. Mukherjee, I. Dev Ramalingam, T. Raval y A.Timmins / 2020 / India / 2'10'' / Elkarrizketarik gabe

_Framed / Olena Zahoruiko / 2020 / Ukrania / 2'30'' /Elkarrizketarik gabe

_Froggy-Fairy / Valiantsina Tsedzik y Anastasia Rodionova / 2020 / Errusia / 0'55'' / Elkarrizketarik gabe
_I Am a Moth Killer / Omneya Tollar / 2020 / Kanada / 1'05'' / Inglés subtitulado al castellano

_I Asked My Friends / Lucia Dugatkin / 2020 / Argentina / 1'30'' / Castellano

_Kahuli / Phoenix Maimiti Valentine / 2020 / Erresuma Batua / 3'02'' / Inglés subtitulado al castellano

_My Neighbour's Window / Aranya Sen / 2020 / India / 5' / Indú subtitulado al euskera

_Quarantined / Holly Rumble / 2020 / Australia / 3'17'' / Elkarrizketarik gabe

_Scarycrow / Group project, Elementary School of Prežih Voranc / 2020 / Eslovenia / 1'14'' / Elkarrizketarik gabe

Side EFX / C. Biju, M.Ahmed, N. Gupta, R. Govindan, R. Kedia, A. Ramaswamy, D. Patel y R. Mhaiskar / 2019 / India / 1'35'' / Elkarrizketarik gabe

_Stray Back / Chen-Yi Liu / 2020 / Taiwan / Elkarrizketarik gabe

_The Stone Circus / Ivan Halpenny / 2020 / Erresuma Batua / 2'59'' / Inglés subtitulado al euskera